2010. július 11., vasárnap

rizikó modern idők

rizikó modern idők.
[img]http://www.coolest-toys.com/wp-content/uploads/2008/11/risk-board-game-strategies-6530.jpg[/img]

Ezt a játékot szerintem mindenki ismeri( legalábbis a régi verzióját sokat reklámozták kiskoromba :) )

"Noha a játék elvei minden változatban azonosak, a pontos szabályok lényegesen eltérhetnek országról országra - és olykor még kiadásról kiadásra is. A risket egy Albert Lamorise nevű francia találta fel, a különböző országok kiadói azonban némileg módosítottak az eredeti szabályokon."

A játék egy gyors területfoglalos harcászati játék . 3 féle játékmód van a szabályzatban (gyakorlókiképzés, parancsnoki szoba, világuralom )
A játékot 3-5 fő játszhatja minél többen vagyunk annál élvezetesebb .Adva vagyon 4-4 feladat( négy könnyebb négy nehezebb ) a cél hogy ebből hármat teljesítsünk .
A játék elején felállítjuk a játékterepet.Adva vagyon a 44 területre osztott világtérkép ( figyelem ez nem világatlasz szóval nem ország hű :) )
kihúzzuk a küldetés kártyákat ezt a táblára helyezzük majd eldöntjük ki kezdi a játékot és hogy lesz a sorrend. Itt kell nagyon figyelni a küldetésekre nehogy valaki már a játék elején a jó helyezés miatt teljesíteni tudjon egyet :). Miután készen áll a játéktér( mindenütt van minimum egy figura) kezdőthet a játék.
A játékos köre a következőkből áll:
1. toborzás , kártyák beváltása :
minden játékos a köre elején kap bizonyos számú egységet ( a területeinek és városainak száma osztva hárommal (nincs kerekítés )+ kap a fővárosért egy egységet)
minden körbe amikor sikeresen elfoglaltunk egy területet húzhatunk egy kártyát ezeket az első fázisba játszhatjuk ki cserélhetjük be egységekre( a játéktáblán vannak a beváltás táblázatok)
ezeket a egységeket el kell helyeznünk a területeinken nem lehet tartalékolni játéktéren kívűl , kulcsfontosságú a jó helyezés ugyanis nehézkes egyik országból a másikba mozgatni az egységeket( az utsó lépésben kiderül miért)
2 az egységek elhelyezése után van lehetőség támadásra ( itt van a másik nagy újítás) bármennyiszer támadhatsz egy körben amíg van lehetőséged rá vagy amíg akarsz
most azt gondoljátok hogy ez baromság meg így könnyű végigloholni az összes országon.Ez nem igaz ugyanis folyamatosan forgácsolódik az erőd még ha nem is veszítesz egységet a harcokban ugyanis minden országban kell hagynod minimum egy katonát. Így lehet hogy sok helyet elfoglalsz de nem lesz seholse számottevő védelmed ( könnyedén elfoglalják a megszerzzet területeidet)
3 kőr vége fázis ilyenkor húzhatsz kártyát vagy vehetsz le küldetést ha teljesítetted és ilyenkor mozgathatsz egységeket
viszont csak egyik országból a másikba , szóval nem tudod egy kőr alatt átrendezi a pálya arculatát.
A feladatok változatossak sok függ a játék elején a csapatelhelyezéstől és még több függ szerencsétől. Itt el is érkeztünk ahhoz a ponthoz ami miatt sokan nem szeretik a rizikót, a szerencse , tehát a dobó kockák

rengeteg függ a kockáktól ugyanis ezzel folyik a támadás és a védekezés is . Persze vannak bizonyos finomítások de akár egy egységgel és végigverheted az ellenfél egész támadó seregét .Bosszantó nem bosszantó ez a játék sava borsa 75% szerencse 25% taktika. Mégis jó sok parti után is élvezem a játékot és remekül lehet szórakozni vele( végülis ezért találták ki ).

De sajnos a kocka tönkre is teheti a játékot ha van egy két kellőkép gonosz ellenfél aki már játék elején betámadja a fővárosunkat és sikerrel is jár.

Osztályzás:
Egy jó revjúhoz kell ilyen osztályzás féle a végén ( azthiszem :D )

Kinézet minőség :
nagyon fáj hogy a modern verzióból eltűntek a régi megszokott katonácskáink helyette nyilakat kaptunk kicsi nyilat ami egy egység nagy nyilat ami 3
de viszont így jobban áttekinthetőbb lett a játék . ( valamit valamiért)
A kártyák jó minőségüek a figurák nem nagyon fognak eltörni a tábla is nagyon szép a szabálykönyvet egy mappába rendezve kapjuk ami szépen el van választva ezért könyen elővehetjük amire épp szükség van.
Szabályzat/ nehézség :
A játék könnyen betanulható/betanítható szabályok átláthatóak könnyen érthetőek

egyetlen negatívum talán a szerencse túlzott szerepe

Ha szeretsz harcolni szivatni a másikat taktikázni és nem veted meg a kockadobálást mindenképp ajánlom neked ezt a klasszikust :)

köszönöm hogy benéztél